Skip to Menu Skip to Content Skip to Footer

Крушата не пада по-далеч от дървото

PrintE-mail

Monday, 31 October 2011 16:31

There are no translations available.

Веселка Христова

Казват, че с какъвто се събереш – такъв ставаш. Това определено важи и за поредния народен бащица – Б.Б. Когато си бил сред върхушката на тоталитарно управлявана държава – ти не познаваш друг ред, ти не знаеш що е демокрация. Никога не съм смятала ГЕРБ за дясна партия, но и никога досега не съм виждала по-ясно, че именно тази партия носи духа, разбиранията и обществения натиск, останали отпреди 1989г. Тези избори са достойни за Оскар, а може би и за Златна Малинка. Толкова много нарушения, толкова много злоупотреби и грешки, толкова много милиционери не съм си и представяла.

Започвам от смешните обучения на ЦИК, на които ни се цитираха някакви членове от Изборния кодекс, както и ни се обясняваха някакви си редове с номера, които трябвало да съвпадат с други редове.... Познайте кой колко разбра от жалките обяснения! Идеята на това фиаско беше изборните протоколи, които се попълват от секционната избирателна комисия да не бъдат виждани от никого преди самия изборен ден. Странно тогава как член на моята комисия получи бланки, идентични като информация с протоколите, които получихме от СИК?! Да казвам ли от чия тоталитарна партия бе този член!? Как така в ГЕРБ имаха информация за протоколите предварително, а всички останали - не!?

Безумията продължиха....

Секциите бяха с неравномерен брой гласуващи, като пред някои имаше километрични опашки! Защо ОИК са разпределили над 1200 гласуващи в тази секция?! И точно тези опашки отказаха страшно много хора от гласуване – сигурна съм, че нито един от тях не е бил от ГЕРБ. И това не е краят - как така ще се удължава изборния ден до 20:00 часа, а и след това? За да може Б.Б. Спокойно да пристигне от Брюксел и да гласува за Фандъкова? Що за мерзост и наглост е това?! Как може в цяла една държава да се удължи изборния ден, само заради един човек, бил той и министър-председател....

Смешно ми беше как навсякъде беше пълно с милиционери – неслучайно се обръщам към тях по този начин. Неслучайно районът около зала Универсиада беше отцепен...да не би някой журналист види срама на управляващите и великата им организация. Един-единствен човек с камера успя да стигне до вътрешността на залата и снимаше как членовете на комисиите крещяха “Убийци!”, “Мафия!” и какво ли още не. Сами се сещате, че не минаха и 5 минути и той бе изведен от милиционерите, докато ние започнахме да крещим: ОСТАВЕТЕ ГО ДА СНИМА!

Някой даде ли обяснение – НЕ! Някой извини ли се – НЕ! И Защо да го правят? ПАРТИЯТА и БАЩИЦАТА винаги са прави, те не търпят спор, диалог или каквото и да било упорство от страна на стадото, което седи, наблюдава и се радва , когато му раздават вода...

В тоя ред на мисли се чудя, защо беше толкова важно да ни закарат с полиция до Универсиада, при положение, че цяла нощ аз, председателят и още един член на СИК лежахме върху чувалите с бюлетини (и не бяхме единствените такива!). Дали ако искахме нямаше да понатъпчем още някоя бюлетина? Съвсем спокойно можех да извадя протокола, докато покрай мен изнасяха хора на носилки и да развия въображението си и креативното си мислене....

Поредният гаф на ЦИК и управляващите – точно в 10:00 докато аз седя с чувала и бюлетините, разговарям с човек по телефона, който ми обяснява, как пресконференциите са минали и Фандъкова печели в София с над 54%! Как се разбра?! Та тогава бяха минали по-малко от 700 комисии, които са предали своите бюлетини, в София има около 1400! Що за честност и прозрачност? Та откъде имат тази информация уважаемите?!

Честито на всички! Времето, когато привилегиите изместиха правата отново се завърна...благодарете на Б.Б.!